2014 MM-turnauksen lohkot ja otteluohjelma – näin pelataan

MM 2013 ottelutJääkiekon Jääkiekon MM-turnaus – Kirkastuuko Suomelle mitalit?

Alkulohkot

Kellonajat: Suomen aikaa (Valko-Venäjä ja Suomi samassa aikavyöhykkeessä ).

Perjantai 9.5.2014
16:45 Ranska-Kanada A (Chizhovka Arena)
16:45 Sveitsi-Venäjä B (Minsk Arena)
20:45 Slovakia-Tshekki A (Chizhovka Arena)
20:45 Valko-Venäjä-USA B (Minsk Arena)
Lauantai 10.5.2014
12:45 Italia-Norja A (Chizhovka Arena)
12:45 Kazakstan-Saksa B (Minsk Arena)
16:45 Ruotsi-Tanska A (Chizhovka Arena)
16:45 Suomi-Latvia B (Minsk Arena)
20:45 Kanada-Slovakia A (Chizhovka Arena)
20:45 USA-Sveitsi B (Minsk Arena)
Sunnuntai 11.5.2014
12:45 Ranska-Italia A (Chizhovka Arena)
13:45 Saksa-Latvia B (Minsk Arena)
16:45 Norja-Tanska A (Chizhovka Arena)
17:30 Valko-Venäjä-Kazakstan B (Minsk Arena)
20:45 Ruotsi-Tshekki A (Chizhovka Arena)
21:00 Suomi-Venäjä B (Minsk Arena)
Maanantai 12.5.2014
16:45 Slovakia-Ranska A (Chizhovka Arena)
16:45 Sveitsi-Valko-Venäjä B (Minsk Arena)
20:45 Tshekki-Kanada A (Chizhovka Arena)
20:45 Venäjä-USA B (Minsk Arena)
Tiistai 13.5.2014
16:45 Italia-Tanska A (Chizhovka Arena)
16:45 Saksa-Suomi B (Minsk Arena)
20:45 Norja-Ruotsi A (Chizhovka Arena)
20:45 Kazakstan-Latvia B (Minsk Arena)
Keskiviikko 14.5.2014
16:45 Tshekki-Italia A (Chizhovka Arena)
16:45 Sveitsi-Saksa B (Minsk Arena)
20:45 Slovakia-Norja A (Chizhovka Arena)
20:45 Venäjä-Kazakstan B (Minsk Arena)
Torstai 15.5.2014
16:45 Kanada-Tanska A (Chizhovka Arena)
16:45 USA-Latvia B (Minsk Arena)
20:45 Ruotsi-Ranska A (Chizhovka Arena)
20:45 Suomi-Valko-Venäjä B (Minsk Arena)
Perjantai 16.5.2014
16:45 Kanada-Italia A (Chizhovka Arena)
16:45 USA-Kazakstan B (Minsk Arena)
20:45 Ruotsi-Slovakia A (Chizhovka Arena)
20:45 Suomi-Sveitsi B (Minsk Arena)
Lauantai 17.5.2014
12:45 Ranska-Norja A (Chizhovka Arena)
12:45 Latvia-Venäjä B (Minsk Arena)
16:45 Tanska-Tshekki A (Chizhovka Arena)
16:45 Valko-Venäjä-Saksa B (Minsk Arena)
20:45 Slovakia-Italia A (Chizhovka Arena)
20:45 Sveitsi-Kazakstan B (Minsk Arena)
Sunnuntai 18.5.2014
16:45 Kanada-Ruotsi A (Chizhovka Arena)
16:45 USA-Suomi B (Minsk Arena)
20:45 Tshekki-Norja A (Chizhovka Arena)
20:45 Venäjä-Saksa B (Minsk Arena)
Maanantai 19.5.2014
16:45 Tanska-Ranska A (Chizhovka Arena)
16:45 Kazakstan-Suomi B (Minsk Arena)
20:45 Italia-Ruotsi A (Chizhovka Arena)
20:45 Latvia-Valko-Venäjä B (Minsk Arena)
Tiistai 20.5.2014
12:45 Norja-Kanada A (Chizhovka Arena)
12:45 Saksa-USA B (Minsk Arena)
16:45 Tanska-Slovakia A (Chizhovka Arena)
16:45 Latvia-Sveitsi B (Minsk Arena)
20:45 Tshekki-Ranska A (Chizhovka Arena)
20:45 Venäjä-Valko-Venäjä B (Minsk Arena)

Pudotuspelit

Kellonajat Suomen aikaa (Minskissä sama aikavyöhyke Suomen kanssa).

Torstai 22.5.2014
16:00 Puolivälierä Chizhovka Arena
17:00 Puolivälierä Minsk Arena
20:00 Puolivälierä Chizhovka Arena
21:00 Puolivälierä Minsk Arena
Lauantai 24.5.2014
14:45 Välierä Minsk Arena
18:45 Välierä Minsk Arena
Sunnuntai 25.5.2014
16:30 Pronssiottelu Minsk Arena
21:00 Loppuottelu Minsk Arena